top of page

niedz., 12 gru

|

Facebook FPKiK

Premiera słuchowisk "Na głowie"

Nie przegap!

Rejestracja została zakończona
Sprawdź inne wydarzenia
Premiera słuchowisk "Na głowie"
Premiera słuchowisk "Na głowie"

Czas i lokalizacja

12 gru 2021, 12:00

Facebook FPKiK

O wydarzeniu

Już w tą najbliższą niedzielę PREMIERA słuchowsik "Na głowie".

"Na głowie" to historia Krzysia, mieszkańca DPSu, który oburzony komentarzem przeczytanym w internecie postanawia udowodnić światu prawdziwą kondycję seniorów i… stanąć na głowie. Tego nieprawdopodobnego wyczynu w obecności mediów ma dokonać 1 października, czyli w Dzień Osób Starszych. Wszystko brzmi pięknie i mogłoby się udać, gdyby nie fakt, że główny bohater nie istnieje. A może istnieje, ale tylko w głowach pozostałych bohaterów?

W trakcie powstawania słuchowiska pojawił się także pomysł, aby przedstawić alternatywną wersję jednej z bohaterek, która nie była entuzjastką całego zamieszania w DPSie. "Wersja Aliny" to historia stania na głowie z jej perspektywy. Czy prawdziwa? Oceńcie sami.

Seniorzy zarejestrowali także interpretację wiersza "Hymn Starców" autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który był jedną z inspiracji do powstania słuchowiska "Na Głowie" oraz tekst autorstwa "Ta nasza młodość" Tadeusza Śliwiaka.

Wystąpili:

Zofia Wielgosz Maria Twardowska Ewa

Ela Nikiel  Jacek Dobija Zenon Kozieł Tadziu Dudek Tadeusz Gołyźniak Zdzisław Słowiak Józek Michałek

Montaż: Magdalena Waligóra Prowadzenie warsztatów i reżyseria: Maciej Pezdek

Zadanie pn. "Seniorzy na fali" jest realizowane przez Fundację "Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy" i  jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page