Fundacja "Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy", z przyjemnością informuje, że złożyła wniosek w ramach Programu Rzeczpospolita internetowa, finansowanego z funduszy Grupy TP i UNDP. Komisja Konkursowa, która zakończyła prace 31 sierpnia 2007r., po rozpatrzeniu Wniosków Pełnych nadesłanych do Programu, oceniła wysoko nasz projekt: "Oni tworzą, a ja uwieczniam - w związku z czym zostaliśmy zakwalifikowani do grona Grantobiorców II edycji Programu.
Realizacja projektu rusza 01 października 2007 r.

"Oni tworzą, a ja uwieczniam"-
co to w ogóle jest?

Projekt swoim zasięgiem obejmuje gminę Ślemień.

Celem działań jest ukazanie produktów lokalnych w postaci kwiatów z bibuły i ich promocja na szerszą skalę.

Kursy skierowane przede wszystkim do młodzieży z Gimnazjum w Ślemieniu, ale uczestniczyć mogły w nich wszystkie zainteresowane osoby. Rezultatem i wynikiem końcowym projektu była strona internetowa, na której będzie można obejrzeć kwiaty z bibuły i dokonać ich zamówienia.

Ponadto powstał film instruktażowy ukazujący w jaki sposób samodzielnie wykonać kwiaty z bibuły. Następnie film zostanie powielony, a później wykorzystany m.in. na targach, pokazach.

Od października 2007 r. ruszyły już kursy: tworzenia i administrowania stron internetowych. Kurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z Gimnazjum w Ślemieniu.
Przez zajęcia przewinęło się 19 osób, z czego 3 dziewczynki zrezygnowały. Planowaliśmy na zajęciach grupę 10 osobową, ale wyklarowała nam się 16 osobowa ekipa. 12-cioro dzieci z gimnazjum i ku naszemu zaskoczeniu 4 nauczycielki, które chciały dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia te obejmowały cykl 6-ciu spotkań po 3 godziny i jedno spotkanie 2 godzinne. Odbywały się one raz w tygodniu.

Za największy sukces kursu uważamy fakt, iż młodzież przychodziła do nas, chwaląc się swoimi samodzielnymi osiągnięciami w pracy w domu. Poza tym kilka osób nadal utrzymuje kontakt z osobą, która prowadziła zajęcia, próbując w ten sposób poszerzyć własne zainteresowania i umiejętności.

Końcem listopada ruszył drugi cykl szkoleń pn. "Montażu filmów i obróbki zdjęć" Grafika użytkowa i gdzie jej szukać?

Przecież możemy wszystko! – dlaczego kochamy grafików...?

Jak dostać oskara?

Zajęcia prowadzone były w bloku trzygodzinnym. Powinny były zakończyć się w początkiem stycznia. Jednak dzięki temu, iż zakupiliśmy tańsze oprogramowanie mogliśmy dodatkowo wygospodarować 10 h zajęć dla młodzieży w okresie ferii. Tematyka zajęć była dość zajmująca, a obszar po którym się poruszano obszerny. Atutem tego szkolenie była możliwość zapoznania się z dobrymi programami:
- graficznymi m. in. corel draw x3, painter, paint shop pro photo;
- do montażu filmów: Avid Liqid- program do profesjonalnego montażu filmów, Studio Ultimet.
Młodzież bardzo się zaangażowała i chętnie przystawała na pomysły prowadzącego. Np. każdy uczestnik kursu otrzymał wiersz i miał wykonać do niego lub jego fragmentu, rysunek.


W ramach projektu powstał również film, instruktażowy: